Cena: 10-20 zł od zęba

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym zależy na zdrowym uśmiechu swojego pupila do skorzystania z nowoczesnej metody usuwania kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwiękowej szczoteczki Emmi Pet.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla psów, których właściciele nie chcą lub stan  zdrowia ich podopiecznego nie pozwala na poddanie go narkozie. Szczoteczka na której pracujemy nie wibruje ani nie wydaje dźwięków, dzięki czemu nie jest stresująca dla psów.

Jak działa Emmi Pet?

Szczoteczka wykorzystuje właściwości ultradźwięków, które czyszczą zęby bez konieczności ich szczotkowania tworząc do 84 mln drgań powietrza na minutę. Wnikają one w głąb tkanki, docierają do miejsc trudno dostępnych dzięki czemu skutecznie likwiduje bakterie i zarazki znajdujące się na dziąsłach, zębach i kieszonkach zębowych. Kamień nazębny zostaje zmiękczony dzięki czemu można go bez problemu ściągnąć skalerem, a stany zapalne dziąseł szybciej się goją.

 

przed po

 

Skąd się bierze kamień nazębny?

Kamień nazębny tworzy się z płytki nazębnej, która z kolei powstaje z resztek jedzenia będących pożywką dla bakterii. Po pewnym czasie płytka bakteryjna pod wpływem substancji zawartych w ślinie twardnieje tworząc kamień nazębny, który po pewnym czasie zaczyna nachodzić na dziąsła powodując stan zapalny. W konsekwencji prowadzi to do paradontozy u naszego psa.

Jakie choroby może powodować kamień nazębny?

Bakterie z chorej jamy ustnej mogą przedostać się wraz z krwią do organizmu powodując infekcje nerek, płuc czy mięśnia sercowego. Z kolei choroby takie jak niewydolność immunologiczna nerek, wątroby czy cukrzyca mogą przyczynić się do złego stanu jamy ustnej psa. Oznaką zapalenia jamy ustnej jest nieprzyjemny zapach z pyska, obrzęk dziąseł oraz nalot na zębach.

Co sprzyja powsatwaniu kamienia nazębnego?

  • mały i krótki pysk
  • wada zgryzu
  • miękka karma
  • gotowany pokarm
  • dużo cukru w karmie
  • brak twardych gryzaków i kości

Cennik

Usuwanie kamienia nazębnego 10-20 zł od każdego zęba objętego kamieniem.
(Cena jest uzależniona od wielkości psa oraz ilości kamienia)

Usługa możliwa tylko po przygotowaniu jamy ustnej do zabiegu.

Nasz salon posiada certyfikat kompetencji zawodowych w zakresie kosmetycznego usuwania kamienia nazębnego bez narkozy i znieczulenia, metodą bezinwazyjną, przy użyciu szczoteczki ultradzwiękowej Emmi Pet.

Pet-Zone.eu  © All Rights Reserved

Projekt i realizacja Amberio